Gwiazda zagrała koncert dla Kingi

Data: 03-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gwiazda zagrała koncert dla Kingi

Józef Skrzek, znakomity muzyk i kompozytor, związany między innymi z zespołami Brekout, SBB oraz Czesławem Niemenem, gościł w Pile. Cel był szczytny – koncert charytatywny dla Kingi Żołędziewskiej, ośmioletniej mieszkanki Śmiłowa, która uległa ciężkim poparzeniom w pożarze domu. Rodzina Kingi potrzebuje finansowego wsparcia w celu zoperowania dłoni dziewczynki. Dzięki ludziom dobrej woli to bardzo kosztowne przedsięwzięcie może mieć szczęśliwy finał.

Honorowy patronat nad koncertem, zorganizowanym w Auditorium Maximum przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej sprawował Eligiusz Komarowski, starosta pilski: - Wspieranie takich wydarzeń jest dla mnie bardzo ważne. Wierzę, że dzięki konkretnej pomocy ze strony szerokiej grupy dobrych ludzi oraz Powiatu Pilskiego, który także dołożył swoją cegiełkę, Kinga już wkrótce będzie dużo zdrowsza i szczęśliwsza – powiedział.

Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA. Jego prezes, Artur Łazowy poinformował, że w sobotę udało się zebrać ponad trzy tysiące złotych. Ale to nie wszystko: - Pieniędzy przysporzy również sprzedaż aniołów, wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Morzewie. Ponadto darczyńcy i sponsorzy wciąż dokonują przelewów – podaje optymistyczne wieści szef EFFATY.

Do poprawy zdrowia Kingi przyczynić się może każdy. Trwa zbiórka środków na konto fundacji „Złotowianka”: Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010. W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na rzecz Żołędziowska Kinga Ż/11.

By pomóc, można też przekazać 1 procent podatku. W tym wypadku należy podać nr KRS Fundacji „Złotowianka”: 0000308316, a w rubryce cel szczegółowy 1 proc. napisać imię i nazwisko podopiecznego oraz login, czyli Żołędziowska Kinga Ż/11.